Blog


Nowości w dywanch
Nowości w dywanch

W 2018 roku wzbogaciliśmy naszą ofertę o dywany. Szukaliśmy dywanów oryginalnych, o atrakcyjnym wzornictwie, doskonałej jakości i niepowtarzalnych wzorach. W naszym salonie znajdziecie Państwo dywany pasujące do każdego stylu.

WIĘCEJ


Kilka zdań o żaluzjach
Kilka zdań o żaluzjach

Żaluzje poziome- drewniane,bambusowe,aluminiowe. Żaluzje poziome są bardzo dobrym zabezpieczeniem przed promieniami słonecznymi. Jednym z najlepszych spośród przesłon wewnętrznych.

WIĘCEJ


Wygoda nie lenistwo
Wygoda nie lenistwo

Wyobrażacie sobie ręczne sterowanie telewizorem ?, podchodzenie do niego za każdym razem gdy chcecie zmienić kanał,siłę głosu czy po prostu wyłączyć.
No nie bardzo.
A przecież kiedyś tak było.

WIĘCEJ


Rolety rzymskie
Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to bardzo popularna od wielu lat dekoracja okna. Podobno wymyślili je Rzymianie i stąd ta nazwa . Miały chronić ich rezydencje przed słońcem i kurzem którego w tamtych czasach było zdecydowanie więcej niż dzisiaj.

WIĘCEJ


Domy w nowej odsłonie
Domy w nowej odsłonie

Dom po generalnej przebudowie. Całość zaprojektowała nasza ulubiona projektantka Monika,a nam powierzyła zrobienie dekoracji okien. W oknach salonu zamontowaliśmy rolety przyszybowe,a na szynach sufitowych zamontowanych we wnęce nad oknem powiesiliśmy zasłony uszyte na taśmie marszczącej.

WIĘCEJ


Pokoje dziecięce
Pokoje dziecięce

Kiedy masz dziecko, chcesz jak najlepiej zorganizować mu jego osobiste miejsce, spędzasz wiele godzin, zastanawiając się nad projektem pokoju, najbardziej odpowiednimi akcesoriami i elementami dekoracyjnymi, których możesz użyć. Każdy szczegół pokoju dziecka jest ważny. Co więcej, wszystko, co ma być w pokoju , musi być bezpieczne dla Twojego dziecka. Obok takich ważnych wyborów, jak najlepsze meble, kolor ściany i wzornictwo, należy rozważyć także wybór odpowiedniej zasłony.

WIĘCEJ


Dekoracje hoteli to ciężka
Dekoracje hoteli to ciężka "zabawa".

Dla właścicieli hoteli to zazwyczaj ostatni etap przedsięwzięcia. Dlatego chcą żeby było tanio i ładnie!

WIĘCEJ


Poduszki to doskonałe uzupełnienie dekoracji pomieszczenia
Poduszki to doskonałe uzupełnienie dekoracji pomieszczenia

Doskonałym uzupełnieniem dekoracji pomieszczenia mogą być poduszki dekoracyjne uszyte z koordynatów tkanin użytych na zasłony. Żeby podkreślić ich atrakcyjność można je obszyć cieniutką bizą lub ozdobną pasmanterią.

WIĘCEJ


Wybór dekoracji
Wybór dekoracji

Wielu dekoratorów twierdzi że zasłony są jednym z głównych elementów tworzących klimat wnętrza.
Mogą stanowić podstawę całego wyglądu i atmosfery pomieszczenia.
Oczywiście są też praktyczne, oferują prywatność, ciepło i oszczędność energii.

WIĘCEJ


Jak konserwować i prać tkaniny - poradnik
Jak konserwować i prać tkaniny - poradnik

Najprostszym sposobem jest zapytanie o to w salonie w którym zamówiliście dekorację. My zawsze informujemy naszych klientów w jakiej temperaturze można prać i prasować zasłony i firany. Na każdym z próbników jest etykieta dotycząca konserwacji tkanin.

Jeżeli jednak z jakichś względów tych informacji nie macie to pamiętajcie o kilku prostych zasadach:

WIĘCEJ


O nas
O nas

Podczas jednego z wyjazdów zagranicznych, w końcowych latach PRL-u, kupiłam tkaninę na zasłony (Węgry były wtedy dla nas synonimem "zachodu"). Uszyłam je sama,zawiesiłam w naszym nowym mieszkaniu i tak się zaczęło.

Znajomi i sąsiedzi często prosili żebym zaprojektowała i uszyła podobne zasłony.

WIĘCEJ