Pokoje dziecięce


Kiedy masz dziecko, chcesz jak najlepiej zorganizować mu jego osobiste miejsce, spędzasz wiele godzin, zastanawiając się nad projektem pokoju, najbardziej odpowiednimi akcesoriami i elementami dekoracyjnymi, których możesz użyć. Każdy szczegół pokoju dziecka jest ważny. Co więcej, wszystko, co ma być w pokoju , musi być bezpieczne dla Twojego dziecka. Obok takich ważnych wyborów, jak najlepsze meble, kolor ściany i wzornictwo, należy rozważyć także wybór odpowiedniej zasłony.

Okna mogą być tylko źródłem wentylacji i światła dla dorosłych, ale dla dzieci, okna są jak interpretacje świata zewnętrznego.

Wybierając zasłony do pokoju dziecięcego, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki.
Jeśli wszystkie dzieci mają własne pokoje, należy wziąć pod uwagę wiek i płeć dziecka, wybierając zasłony dla każdego z nich. Co jest dobre dla 2-letniego malucha nie jest odpowiednie i pożądane dla 5-letniego dziecka, tym bardziej dla dziecka chodzącego do szkoły lub nastolatka.

Nie chcielibyście wybrać ciemnych odcieni i motywów zasłon w pokoju dziecka, ponieważ wyglądają ponuro. Wybierz odcienie, które sprawdzą się zarówno w dzień, jak i w godzinach wieczornych. Odcienie, które wybierzesz, powinny być jasne i atrakcyjne.

Małe dzieci uwielbiają jasne kolory i wzory, gdy robią się starsze wolą zasłony z motywami kreskówek lub zabawek. Jeśli chodzi o nastolatki, to lepiej poproś dziecko o jego opinię, zanim wybierzesz coś do jego pokoju .Będzie zdecydowanie bezpieczniej.

To samo dotyczy płci dziecka. Im stają się starsze to chłopcom i dziewczętom zaczynają się podobać różne rzeczy, więc wybieranie różowych zasłon z delikatnym wzorem kwiatowym do pokoju chłopca jest oczywistym nieporozumieniem, i nie ma znaczenia, jak bardzo osobiście lubisz różowe zasłony z delikatnym kwiatowym wzorem.

Kiedy dzieci dzielą ten sam pokój, spróbuj kolorów neutralnych pod względem płci, lub stałych kolorów i wzorców, które będą atrakcyjne dla różnych płci i wieku.

Niezależnie od wieku i czy to jest chłopiec czy dziewczynka, co kilka lat zaleca się zmianę zasłon w celu odnowienia wystroju pokoju. Poza tym kupowanie nowych zasłon jest zazwyczaj tańsze niż malowanie ścian na nowo, lub zmiana mebli w pokoju dziecka.


Tkanina

Jedną z pierwszych rzeczy, które warto rozważyć przy wyborze właściwego materiału na zasłony w pokoju dziecka, jest to, ile światła dostaje pokój w ciągu dnia. Grube tkaniny mogą być użyte w jasno oświetlonych pomieszczeniach, szczególnie gdy mówimy o małych dzieciach które chodzą spać gdy jest jeszcze wcześnie, a w pomieszczeniu jest dużo światła lub o nastolatkach, którzy lubią tworzyć atmosferę intymności i tajemniczości w swoich pokojach . Generalnie zaleca się, aby zasłony wykonane były z naturalnych tkanin. Ale niektóre takie tkaniny (na przykład naturalny jedwab) są bardzo delikatne i nie nadają się do częstego prania. A tego się należy spodziewać. Poza tym trochę kosztują. Więc przy wyborze materiału upewnij się, że jest łatwy do czyszczenia.

Lekkie zasłonki są lepsze niż ciężkie draperie dla dzieci uczulonych na roztocza, barwniki lub substancje chemiczne, po prostu dlatego że jest mniej tkaniny.
Jeśli jednak pokój Twojego dziecka ma dużo światła, zaleca się stosowanie zarówno przejrzystych, jak i ciężkich zasłon, aby chronić pokój przed nadmiernym światłem lub po prostu wybrać żaluzje, rolety lub plisy, łącząc je z mniej lub bardziej przezroczystymi zasłonami.

W przeciwieństwie do zasłon dla dorosłych, zasłony dziecięce nie muszą mieć złożonych wzorów i faktur. Unikaj wybierania zasłon, które są zbyt skomplikowane. Gładkie zasłony wykonane z miękkich, "lejących" tkanin tkanin będą idealne.
Doskonałym uzupełnieniem są poduszki, narzuty i pościel skomponowane w jedną całość.


Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest najważniejszym kryterium wyboru w pokojach dziecięcych. W przypadku zasłon, lekkie są oczywiście bezpieczniejsze dla dzieci niż ciężkie, ponieważ małe dzieci mają tendencję do ciągnięcia ich podczas wstawania lub chodzenia, starsze dzieci ukrywają się za nimi lub wykorzystują je jako namioty podczas zabawy.

Jeżeli dzieci są starsze , skonsultuj projekt z nimi. Ostatecznie to ich pokój.

Na koniec jeden z pewnością z najważniejszych czynników. Kupujesz zasłony dla dziecka / dzieci, więc upewnij się, że zasłony sprawiają, że będą szczęśliwe.POWRÓT